Povești turcești. O conversație globală.Colaborează cu noi
Turkish Series TV
Aslı Bekiroğlu
Profil de actor

Aslı Bekiroğlu

Cine este Aslı Bekiroğlu? Despre trăsăturile ei personale și viața ei…

Actrița turcă de seriale și filme Aslı Bekiroğlu s-a născut pe 16 noiembrie 1995, la Istanbul.
Bartu Küçükçağlayan, Sarp Apak și Aslı Bekiroğlu în Jet Sosyete (2018) Bartu Küçükçağlayan, Sarp Apak și Aslı Bekiroğlu în Jet Sosyete (2018)

Informații despre viața lui Aslı Bekiroğlu

S-a născut în 1995 la Istanbul, într-o familie originară de la Marea Neagră. Tatăl ei lucrează în domeniul textil, iar mama ei este casnică. Aslı Bekiroğlu, care spune la orice ocazie că a crescut într-o familie caldă, sinceră și fericită, are o soră mai mică.

După ce a absolvit Liceul Italian, și-a făcut studiile superioare la Universitatea Bahçeşehir, la Departamentul de Nutriție și Dietetică. Ulterior, pentru a se perfecționa, a studiat harpa și solfegiul la Departamentul de Harpă al Conservatorului de Stat al Universității din Istanbul.

Încă din copilărie și-a dorit enorm să devină actriță. Prima ei aventură în fața camerei a început pe platforma de social media Vine, la recomandarea unei prietene. După clipurile amuzante pe care le-a filmat și le-a publicat acolo, a atras atenția și cu postările ei de pe Twitter și Instagram. A jucat apoi în reclamele pentru Balparmak și pentru înghețata L'era Fresca, realizate de TBWA\Istanbul. Tot în această perioadă a devenit chipul global al gamei Simple Daily Skin Detox.

Yetiş Zeynep (2021) Yetiş Zeynep (2021)

Primul ei pas în actorie l-a făcut cu personajul „Ayça” din serialul „Beni Böyle Sev”, difuzat pe TRT între 2013 și 2015. A atras atenția cu personajul „Yasemin” din serialul „Gülümse Yeter”, difuzat pe Show TV între 2016 și 2017. Prima ei experiență într-un lungmetraj a fost „İkimiz Yerine”, regizat de Umur Turagay în 2016.

Aslı Bekiroğlu, care își descrie personalitatea drept simpatică, amuzantă, sinceră și ambițioasă, crede că una dintre căile prin care obții ce îți dorești este să vrei și să crezi foarte mult.

După părerea ei, gândirea pozitivă și optimistă i-a adus multe lucruri bune în viață. Firea ei prietenoasă o ajută să comunice ușor cu oamenii și nu îi ia mult timp să se obișnuiască cu cineva și să se apropie de acea persoană. În viața de zi cu zi se poartă așa cum simte. Pe scurt, îi place să fie naturală și liberă.

Își rezumă felul de a privi viața ca pe unul puțin nebunesc și foarte energic. Aslı Bekiroğlu, care spune că a încetat să-și țină problemele în ea și că a reușit să-și exprime necazurile datorită actoriei, își explică soluțiile astfel: „Fug de orice tensiune. Mă închid imediat în fața oricărei nefericiri și a oricărui rău.”

Furkan Palalı și Aslı Bekiroğlu în Benim Tatlı Yalanım (2019) Furkan Palalı și Aslı Bekiroğlu în Benim Tatlı Yalanım (2019)

După ce a devenit celebră, singurul lucru care s-a schimbat în viața ei a fost faptul că este recunoscută pe stradă. Îi place să joace roluri diferite. Crede că poate face față oricărui rol dacă muncește din greu. Spune că până acum a jucat roluri de fată dulce și amuzantă, dar că și-a dorit să interpreteze roluri care să o ducă dincolo de acestea. Unul dintre cele mai mari visuri ale ei este să joace într-un film de artă sau într-un film independent și să câștige un premiu.

Cântatul este pentru ea o formă de terapie. Îi face o mare plăcere să deseneze și să participe la evenimente artistice împreună cu sora ei, pe care o numește „indispensabilă”. Aslı Bekiroğlu, care a practicat multă vreme înotul și a făcut parte din lotul național până la liceu, lucrează acum din când în când cu un antrenor de crossfit.

Printre lucrurile ei preferate se numără plimbările scurte pe plajă. Încearcă să-și mențină forma fiind cât se poate de atentă la alimentație și mâncând mai puțin. Cu toate acestea, nu ascunde că dulciurile, ciocolata și produsele de patiserie sunt slăbiciunile ei.

Seriale și filme în care joacă Aslı Bekiroğlu

Seriale TV

AnTitluRolEpisoade
2023Berfu Yenenler ile Talk Show Perileri Aslı BekiroğluInvitat1/ 38
2023Melis İşiten ile Zaten Şov Aslı BekiroğluInvitat1/ 152
2019Benim Tatlı Yalanım Star TVSuna DoğanRol principal28/ 28
2018Jet Sosyete Star TVMelike ŞahinRol principal59/ 59
2016Yakfi an Tabtasim Show TVYasemin ÖzdemirRol principal24/ 24
2015Adı Mutluluk FOXSera YükselRol principal17/ 17
2013Iubește-mă așa cum sunt TRT 1 · Beni Böyle SevAyça26/ 89

Seriale digitale

AnTitluRolEpisoade
2025Karma Exxen—Rol principal9/ 9
2024Tertemiz Exxen—1/ 4
2022Var Bunlar beIN ConnectAv. Seda AlkuşInvitat1/ 39
2021Yetiş Zeynep ExxenZeynepRol principal20/ 20
2018Dudullu Postası BluTVBetülRol principal13/ 13

Filme

AnTitluRol
2026Ketenpere: Dalavere —
2026Mitoloji Mafyası —
2025Zorla Güvenlik Sultan
2025Gülizar Yol Ayrımı —
2024Hayatımız Roman Öykü
2024Çiftliğimin Hanımı —
2024Cici Anne Ceren
2024Veda Partisi Mehtap
2024Ah Leyla Vah Kerem Leyla
2024Mendebur —
2024Gecenin Nakaratı —
2024Kar Masalı —
2023Sahte Balayı Didem
2023Bozuk Para —
2023Biricik Sevgilim Nihan
2023Stalker Sezen
2022Sen ve Ben —
2022Bandırma Füze Kulübü Zehra
2022Sonsuza Dek Nedime Cemre
2021Aşkım Bahardı Bahar
2017Tovarășul meu de drum Yol ArkadaşımBahar
2016İkimizin Yerine Ceylan

Galerie foto Aslı Bekiroğlu

Galerie foto

Autentificare

Notează seriale, ține-ți lista și împărtășește recenziile tale. Introdu adresa de e-mail și îți trimitem un link de autentificare, fără parolă.